Milaim Zeka emocionohet pas surprizës në emision: Nuk jam burri tipik shqiptar, qaj!

Gazetari i njohur Milaim Zeka ishte i ftuar këtë të diel në programin e Ermal Peçit ‘Më prit në fundjavë’.

Me një përvojë të gjatë në median mbarë shqiptare, Zeka u shpreh i keqardhur për nivelin në të cilën ndodhet gazetaria e sotme.

Milami nënvizoi si shqetësim edhe mungesën e lirisë editoriale teksa u zotua se në tërë karrierën e tij nuk ka pranuar të paguhet nga pronar televizionesh e të thotë atë që ata duan e dëshirojnë.

Milaimi u surprizua në program nga një prej vajzave të tij, duke treguar se ndihet shumë me fat që është bekuar në jetë nga 4 vajza.

Teksa fliste për familjen e tij një moment shumë emocionues ishte përlotja e tij për familjarët e vrarë nga lufta. E pamundur që gazetari të mbante lotët duke treguar së loton shpesh dhe se këto momente i konsideron edhe si çlirime emocionale.

“Nuk jam burri tipik shqiptar, qaj, s’kam turp. Qaj”, tha Milami teksa shtoi se shqiptarët duhet të flasin më shpesh për të shkuarën e tyre e se nuk duhet të harrojnë edhe plagët e luftës.

Administratës i rritet paga, por çfarë do të ndodhë me pensionistët

Pensionistët duhet të presin deri në Tetor për “rritje” pensioni. Ndryshe nga rrogat, për pensionet nuk do të ketë rritje reale, por vetëm indeksim...

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...