Ish-partnerja akuzon Taulantin: Në spital nuk vinte për vajzën, por të gjente dashnore!

Kozeta Dervishaj është ish-partnerja e Taulantit e cila është përmendur disa herë gjatë seancës së “Shihemi në Gjyq”. Në pjesën e dytë të rubrikës së “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, ajo u lidh me anë të telefonit me programit për të dhënë versionin e saj të historisë.

Kozeta sqaron se vajza e tyre 2-vjeçare e cila ka ardhur prej bashkëjetesës për 6 vite me Taulantin vuan nga epilepsia. Eni Çobani i kujton se në vendimin e gjykatës ajo ka përfituar kujdestarinë, por gjithashtu në të njëjtin vendim i është dhënë e drejta për të marrë vajzën në Greqi.

Kjo duhej të ishte realizuar në një tjetër seancë gjyqësore, por sipas Kozetës ishte e detyruar për ta bërë këtë sepse vajza kishte nevojë urgjente për kurim.

Kozeta: Ai e dinte shumë mirë dhe ia kisha thënë që e çojmë vajzën bashkë jashtë për kurim, më thoshte “jo s’dua, jo s’dua” dhe prandaj më detyroi që unë ta çoja në gjyq që të merrja kujdestarinë e çupës dhe ta kuroj çupën jashtë. Unë s’do pres atë, s’jam pengu atij! Nuk jam pengu yt! A more dashnore ti ore? S’u kujdese fare për çupën 6 muaj!

Taulant: S’po flasim për jetën time personale.

Kozeta: Kur është lidhur me atë gocën, i humbi kontaktet fare për 6 muaj, vetëm unë e merrja në telefon dhe i thosha merre çupën, merre çupën.

Taulant: Mesazhet dhe bisedat i ke të gjitha.

Kozeta: E kam vendim gjykate!

Sapo përmendet pensioni prej 15000 Lekësh i caktuar nga gjykata, të cilin Taulanti nuk ka mundësi ta paguajë, Kozeta ngre disa akuza të forta ndaj ish-bashkëjetuesit të lidhura me kohën kur ajo ishte shtatzënë me fëmijën e dytë.

Kozeta: Të paguajë, tëmthi t’i dalë aty mu në vend! Të paguajë për çupën që s’u kujdes fare, më la shtatzënë aty, më dhunonte dhe pastaj më thoshte dhe kam marrë të ëmën e tij, për kokë të kësaj vajze që kam në jetë sot, kam marrë të ëmën e tij në telefon, i kam thënë thuaji Taulantit po më bie hemorragji. Vdekshin që të dy, më thoshin, edhe ti edhe fëmija!

Taulant: Kush ta tha këtë ty?

Kozeta: Jot ëmë ma tha edhe ti bashkë, ke qenë në gjumë!

Kozeta sqaron se aborti i fëmijës së dytë ishte spontan. Gjithashtu ajo akuzon Taulantin se gjatë vizitave në spital për vajzën, kërkonte një partnere të re.

Kozeta: Unë e dija se vinte për gocën, i thoshte shoqes së dhomës, “ke ndonjë motër ti të ma bësh mua grua?”

Taulant: Moj ti po ul veten tënde këtu, moj ti qenke pa logjikë fare!

Kozeta: Ik nga spitali të thashë, kujtova se erdhe për çupën, të gjesh ti dashnore këtu në spital?

Taulant: Po ti qenke bërë për kemp!

Kozeta: Mashtrues!/tvklan.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...