Ministrja le nam, shfaqet me bluze transparente në seancën e Kuvendit dhe…

Ministrja serbe e Bujqësisë, Jelena Tanaskovic është bërë kryefjala e rrjeteve, për shkak të veshjes me të cilën është paraqitur në seancën e Kuvendit Popullor.

Ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, pasi kishte zgjedhur një bluze transparente, duke marrë pafund komente në Tëitter.

 

Komentuesit janë shprehur në një mendje se ministrja ka thyer kodin e veshjes në asamble.

Sipas mediave vendase, rregullorja për parimet bazë të punës, sjelljes dhe veshjes së punonjësve të Kuvendit Popullor parashikon që personat në listën e pagave të saj të jenë të veshur në mënyrë të përshtatshme dhe të rregullt. Veshjet dhe këpucët e papërshtatshme janë ato që zbulojnë këmbët, dekoltenë, shpinën dhe shpatullat në mënyrë të papërshtatshme.

 

https://twitter.com/intent/tweet?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1651595109878693889%7Ctwgr%5Efc84cb57745916321589999636622bdd6e38289d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.korrieri.com.al%2F2023%2F04%2Fministrja-le-nam-shfaqet-me-bluze-transparente-ne-seancen-e-kuvendit-dhe%2F&in_reply_to=1651595109878693889

 

SKANDAL/ Komandanti i policisë vjedh dhe RREH te rinjte per qefin e tij! Kjo eshte policia qe duam?

Fiks Fare denoncoi veprimet arbitrare të një inspektori policie në Shkodër, i cili i kontrollon portofolin një qytetari dhe një tjetër e rreh! Në redaksinë...

Administratës i rritet paga, por çfarë do të ndodhë me pensionistët

Pensionistët duhet të presin deri në Tetor për “rritje” pensioni. Ndryshe nga rrogat, për pensionet nuk do të ketë rritje reale, por vetëm indeksim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...