“Çmendet” moti në ditë pranvere/ Kokrra e breshërit sa një top bejsbolli, dëmtohen rëndë shtëpi e makina (VIDEO)

Një stuhi shiu e shoqëruar me erëra të forta dhe breshër ka goditur zonën e Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Ajo që ka trembur banorët ka qenë madhësia e kokrrës së breshërit, e cila ishte sa një top bejsbolli.

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar pamjet e breshërit, si pasojë e të cilit u dëmtuan rëndë banesa e automjete.
Breshëri goditi Palm Bay, Teksas dhe Bellmead, Waco, Rusk County, Valley Mills, Eastland County, Texas.

 

Stuhitë e forta kanë goditur juglindjen e SHBA-ve në muajt e fundit, ndërsa 9 persona kanë humbur jetën.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...