Një bombë e vërtetë ushqyese! Quhet supë me b…

Brokoli është ndër perimet më të shëndetshme. Ka përfitime të fuqishme dhe të shumta shëndetësore të cilat mund ti përfitojmë nëse konsumohen rregullisht. Për shkak të vetive anti-inflamatore, ky flavonoid i veçantë pakëson rrezikun e alergjive. Një supë me brokoli është e lehtë për t’u përgatitur dhe është e përkryer për individët e zënë me punë.

Do t’ju duhet:
1 ½ kilogramë brokoli
1 qepë e mesme (e grirë imët)
2 lugë vaj ulliri
½ lugë çaji kripë deti
2 litra ujë

 

Përgatitja:
Ngrohni vajin e ullirit në një tenxhere të madhe. Kur vaji te jetë i nxehtë, shtoni qepën dhe lëreni derisa të zbutet për rreth 15 minuta. Më pas i shtoni brokolin dhe e lini edhe 10 minuta të tjera. Shtoni ujin dhe kripën për shije. Lërëni supën për rreth 25 minuta, derisa brokoli të jetë zbutur mjaftueshëm për shijet tuaja. Duke përdorur një blender, ju mund ta bëni kremoze supën me brokoli. Më pas e ruani në frigorifer dhe e hani, sa herë të jeni të uritur.

Shiroka një ndër pikat turistike më të preferuara/ Qytetarët: Problem vijon të jetë mirëmbajtja dhe pastrimi

Megjithse nje dite jave Shiroka po vizitohet nga turiste vendas dhe te huaj. Qytetare te shumte, vijojne te zgjedhin Shiroken per te shijuar bukurite e...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Nëse i përkisni një prej shenjave të përmendura më poshtë, mund të mos jeni më vetëm së shpejti. Qershori mbart momente të shkëlqyera në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...