Ekzekutimi i Ardian Nikulajt/ “Autori mund të këtë pasur antiplumb”, gazetari i njohur zbardh detajet: Vrasësi profesionist nuk do i afrohej viktimës aq afër

Gazetari Eni Ferhati në emisionin “Open” në News24 foli për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj në Shëngjin.

Gjatë bisedës në studio, gazetari Ferhati tha se nga të dhënat e bëra të ditura dyshohet se në këtë vrasje të jenë përfshirë tre persona.

 

“Kanë kaluar 6 ditë, dhe në këtë ngjarje mendohet të kenë marrë pjesë 3 apo më shumë persona. Flitet edhe për një shtetas anglez rreth 40-vjeç dhe ka rezultuar se për rreth 1 javë shkonte në lokalin e viktimës. Është fiksuar teksa luante në një bilardo pranë.

Dhe një ditë para ngjarjes ka fjetur tek hoteli i viktimës. Ky shtetas anglez paguante çdo ditë paratë e qëndrimit dhe atë është larguar dhe gjatë rrugës ka ndërruar dy taksi. Është identifikuar edhe një automjet që mendohet të jetë përdoruar dhe po ashtu po hetohet edhe për persona që mund të kenë ndihmuar. Kjo duket se kjo ka qenë mënyra , kamuflimi për t’ju afruar biznesmenit. Pista kryesore mbetet ajo e një gjakmarrjeje, ndërsa hetimet vijojnë.

Është aluduar që ka qenë pa doreza, por është e kundërta , dyshimet janë që mund të ketë pasur edhe një antiplumb. Nëse do të qëndrojmë tek mënyra se si ka qëndruar ka dyshime se nuk kemi të bëjmë me një profesionist të vërtetë. Nuk do afrohej aq afër. Duket sikur është një vrasje me inat të shtuar”, tha ai.

Del video që po bën namin në rrjet, Luizi takohet me …

Banorët e BBV janë nga personat më të përfolur kohëve të fundit, e sidomos fituesi i programit. Një video e Luizit që ka takuar gjyshin...

Gati për t’u futur botës së televizionit, ku do ta shohim Efin pas BBV?

Ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Efi Dhedhes është gati për t’u bërë pjesë e botës së televizionit dhe tani po pret ofertat. Ajo ka...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...

Harron Keisin dhe Zazën, Kristi tregon të dashurën e re që i rrëmbeu zemrën

Krist Dragot ishte i ftuar sot në “Shqipëria live”....