A do të ketë reshje shiu? Ja çfarë pritet të ndodhë me motit ditën e nesërme, temperaturat parashikohen…

Moti për ditën e nesërme, pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme, ku parashikohet me vranësira si dhe intervale kthjellimesh, kryesisht pasdite.

Reshje shiu do të jenë prezente gjatë gjithë ditës, por gradualisht do të humbasin intensitet dhe territor ku në orët e mbrëmjes reshjet ndërpriten në të gjithë vendin.

 

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen

 

në zona malore 5 deri14°C
në zona e ulëta 7 deri 20°C
në zona bregdetare 10 deri 19 °C

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që vija bregdetare të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave por pa...

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...