Benet Beci: Shkodra duhet të jetë qytet i urave, hapjes dhe bashkëpunimit

“I qëndroj fort idesë se Shkodra duhet të jetë qytet i urave, i hapjes, i bashkëpunimit.

Qendra rajonale do të thotë qyteti I urërave,fizikisht dhe konceptualisht, si koncept. Kur e themi bashkëpunim, le të themi hapje. Dhe ju e dini shumë mirë që të gjithë teoritë e zhvillimit europian dhe botëror janë drejt hapjes. Janë drejt bashkëpunimit, drejt partneritetit. Bashkëpunim me donatorët, pse jo, janë pafund mundësitë.

Bashkëpunim me qeverinë, po pse jo. Bashkëpunim me opozitën, patjetër. Bashkëpunim me të gjitha forcat që jemi këtu bashkë për të bërë qytetin. E kush nuk do të ishte gati , të marri pjesë në një projekt të suksesshëm.”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...