Shkodër, zjarrëfikësja e qytetit tashmë më një mjet të ri në dispozicion

Një mjet i ri zjarrfikës për përballimin e situatave nga zjarret dhe emergjencat i është dhuruar bashkisë Shkodër për repartin zjarrfikës nga shoqata “Vuur and Vlam” nga Belgjika.

 

Me një kapacitet prej 25 tonësh, mjeti në fjalë është i pajisur me të gjitha pajisjet logjistike të nevojshme për efektivët në raste ndërhyrjesh të vështira. Kryebashkiaku Bardh Spahia falenderoi drejtuesin e shoqatës, z. Jens Wande Valle për këtë donacion që do të pasohet nga të tjera bashkëpunime.

Shkodra si një bashki me raste të shumta zjarresh tashmë ka një mjet të ri që do të ndihmojë në përballimin e këtyre situatave. Mjeti i ri i ardhur nga Belgjika së bashku me pajisjet logjitike për stafin e repartit zjarrfikës u testuan nga efektivët e Shkodrës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...