Mbikalimi në Bahçallëk nuk përdoret/ Qytetarët kalojnë mes makinave duke rrezikuar jetën

Nga Luan Kadija

 

Në segmentin hyres ne qytetin e Shkodres ne lagjen Bahcallek, rreziku ndaj aksidenteve është rritur ndjeshëm, kjo për shkak se mbikalimi nuk përdoret nga banorët. Kalimi i rrugës para makinave dhe lëvizja në krahun e kundërt e kanë kthyer kete aks rrugore në zonë të rrezikshme.

Pamjet tregojnë për qytetarë të moshave të ndryshme që kalojnë rrugën duke sfiduar edhe fluksin e lartë të automjeteve.

Banoret thone se megjithse rrezikojne ato zgjedhin rrugen me te shkurter per te kaluar. Cdo ditë në këtë rrugë kalojn më qindra mjete, përballë të cilave qytetarët rrezikohen vazhdimisht por pavarësisht këtij risku, nuk e përdorin mbikalimin dhe preferojnë të ndjekin mënyrën më të shkurtë për të kaluar rrugën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...