Vidhen kabllot e ndriçimit në hyrje të Shkodrës, Mirsad Basha: Është shumë e thjeshtë të gjesh autorët

Mengjesi i kesaj te merkure ka gjetur hyrjen e qytetit me kabllo te vjedhur ndriçimi! Rreth 270 meter linear eshte vjedhur dhe demtuar nga persona te pa pergjegjshem.
Kjo nuk eshte hera e pare qe ndodh dicka e tille! Edhe nje vit me pare hyrja e qytetit u la ne erresire te plote! Duke nisur nga shtyllat ne afersi te kishes se zojes e deri ne afersi te kalase e gjithe zona eka mbetur ne erresire. Sipas bashkise Shkoder po mendohet zevendesimi I tij ndonese eshte nje dem I konsiderushem.

Mirsad Basha ne rrjetin e tij social shkruan se eshte shume e thjeshte te gjesh autoret, ashtu siç u gjeten grabitesit e kabullit qe u mor mbi kalane.

“E tmerrshme! Asht e disata here qe ndodh kjo gja ne Shkoder! Ka ndodhe fiks aty siper na kala, ka ndodhntek ura e vjeter e Bunes, tek ura re e Bunes dhe ne shetitoren e liqenit per Shiroke.

Asht shume e kollajte me gjete autoret, ashtu sic insistume dhe u gjeten grabitesit e kabullit qe u mor mbi kalane! Policia te shkojne tek ato qe mbledhin baker, ose nqs shikoni tym mbi qytet, atje po djeget kabulli.”- shkruan Mirsad Basha.

Edhe pergjate sezonit turistik ndodhi e njejta gje ne kete zone. Serish asnje person I identifikuar si pergjegjes I ketij demtimi. Tashme eshte kthyer ne nje shqetesim serioz demtimi I objekteve publike ne Shkoder.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...