Shpëtohen me helikopter 4 alpinistë serbë që rrëshqitën mes kalimit Theth-Valbonë

4 alpinistë serbë janë shpëtuar në Theth. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka njoftuar se ata janë marrë nga dy helikopterë pasi kishin rrëshkitur gjatë kalimit nga Valbona në Theth. Një prej tyre kishte marrë lëndime në trup.

 

“Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135 kanë transportuar me sukses 4 alpinistët serb të cilët gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup”, njoftoi Peleshi.

 

Një prej të plagosurve është transportuar drejt Spitalit të traumës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht nuk kanë lëndime./tvklan.al

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...