Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve dhe e fushave sportive.Kjo ka bere qe sheshi para bashkise, shpeshhere te kthehet ne nje fushe futbolli pasi femijet e kesaj lagjeje nuk kane hapesire tjeter ku te luajne.Sot Shkodra nuk ka asnje fushe sportive publike per femijet, per shkak te zhdukjes se hapesirave publike dhe betonizimit te tyre.

Kete shqetesim e ka ngritur edhe Herion Faslija, ish- basketbollisht i Vllaznise, tani trajner.Ai ka publikuar disa foto ne rrjetet sociale, te femijeve qe ne mungese te nje fushe futbolli, kane pershtatur oborrin e shkolles “28 Nentori” per te luajtur.

” Ne kete qytet, duket se e vetmja menyre per te djersitur, eshte duke i rene rreth e qark duke kerkuar per nje fushe sporti” – shkruan Faslija.

Duket se ky problem do vijoje te mbetet i pazgjidhur deri sa te bie ne vesh te institucioneve pergjegjese.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...