Si te kurseni 300 kWh për një muaj nga boljeri i dushit. Ja formuIa. Video

Duke ndërruar modelin e bojlerit të vjetruar me atë ekonomik, si dhe duke e përdorur atë për ngrohjen e ujit me energji elektrike vetëm pas orës 22:00, Zenel Krasniqi, Teknik i Operimeve në KEDS, ka arritur të kursejë mbi 300 kWh për një muaj.

 

Krasniqi që është nga Negroci i Drenasit ka kërkuar që kështu të veprojnë edhe qytetarët tjerë që ta kursejnë energjinë.

 

Ai është zyrtar i Operimeve në KEDS që disa vite, profesionist dhe punëtor i madh në këtë korporatë gjigante.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...