Frederik Ndoci krah Benet Becit, i drejtohet me një poezi “militantit”, ka edhe një koment për Berishën

Këngëtari i mirënjohur Frederik Ndoci e ka shprehur hapur mbështetjen e tij për kandidatin e Partisë Socialiste për bashkinë e Shkodrës Benet Becin. Në një postim të fundit të tij në rrjetin social Facebook, Ndoci ka shpërndarë një foto krah Benet Becit, ku e ka shoqëruar edhe më një thirrje për “militantin” në formën e një poezie.

Mes vargjeve, Ndoci përmend tërthorazi edhe Sali Berishën duke thënë se titulli “Non Grata” nuk është i mirë dhe mund të hiqet vetëm kur Amerika të shuhet.

“Militantit
S’Mendon per Shkodren sa do pak!
Por Ofendon e shan me fjal
E thur andrra per ujkun plak.
Qe t’ka kalb t’harruem n’moçal.
Nuk merzitesh e ske maraz.
Qe nje jet pas tij e fike!
Zogjte qe lindin ne kafaz.
Fluturimin e din semundje pandemike.
Neper pyll ku s’ra kurr spata.
Sa do struk lepuri prap druhet.
Nuk asht titull i mir “Non Grata”
E mund te hiqet, kur USA te shuhet.”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...