Urimi i Timo Fllokos për datëlindjen e Vera Grabockës është kaq special!

21 Marsi është një ditë speciale për ata që shkruajnë dhe dashurojnë poezinë, kjo pasi konsiderohet si “Dita e Poezisë”.

 

Po ashtu në disa vende është edhe “Dita e Luleve”, ndërsa në shtëpinë e Timo Fllokos është akoma më e vecantë kjo datë pasi shënon datëlindjen e gjysmës së tij më të mirë, Vera Grabockës. E si më mirë mund ta uronte artisti i madh bashkëshorten e tij se sa me një poezi dhe cfarë poezie.

 

Kështu, bashkangjitur me një foto të tyren nga shumë vite më parë, ku duken shumë të bukur, Timo ka shkruar në Instagram-in e Verës vargjet e një poezie që ai ja ka dedikuar pikërisht asaj, e titulluar “Ekuinoks ’83”, pjesë e librit “Trup e Shpirt”.

 

Po ashtu, poshtë poezisë, që e gjeni më poshtë, shkruhet edhe urimi: “Gëzuar datëlindjen dashuria e jetës time!”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...