Rikthehen virozat, mjekët: Shkak luhatja e temperaturave, më të prekur fëmijët

Luhatjet e temperaturave kanë rikthyer virozat tek të rriturit dhe fëmijët. Nga fillimi i marsit numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në qendrat shëndetësore në Tiranë është dyfishuar. Mjekët tregojnë se më të prekur janë më të vegjlit.

 

Disa prej këtyre shenjave mund të jenë tregues dhe i një alergjie stinore apo i lijës së dhenëve në ditët e para të shfaqjes së saj. Shpesh prindërit i ngatërrojnë dhe neglizhojnë problemin real të fëmijës.

 

Mjekët këshillojnë për të mos u vetëmjekuar dhe për të mbajtur kontakt me specialistin. Nëse fëmijët shfaqin probleme të tilla prindërit të mos i dërgojnë në çerdhe apo kopshte me qëllim mos përhapjen e sëmundjes.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...