“Po nuk pate lekë mjekët të lënë të vdesësh!”-rrëfimi i një shtatzëne në Tiranë

“Po nuk pate mundësi të lënë të vdesësh”, ky ishte një mesazh i ardhur në emisionin “Good Morning Albania”.

 

Gazetarja Adela Radovani e ftuar në Euronews Albania tha se kjo është një nga përgjigjet e një ankete të bërë në qytetin e Tiranës me gratë shtatzënë.

 

Sipas gazetares ryshfeti për mjekët herë konsiderohet si ryshfet, e herë si dhuratë.

 

“Përqindja këtu është gjysmë-përgjysmë. Gjysma e nënave që kemi pyetur kanë thënë se e kanë dhënë vetë dhe gjysma tjetër kanë thënë se e kanë lënë ngaqë u ka ardhur kërkesa. Rrethet kanë diçka shumë interesante që nuk vihet re në Tiranë.

 

O janë shumë pozitiv, o janë shumë negativ. Ose janë pozitiv dhe thonë që ne mjekët i njohim se janë komshinjtë tanë, ose janë shumë negative. Në përgjithësi negativ ishin ata që kishin më pak mundësi ekonomike, ndaj ka diçka shqetësuese”- tha për Euronews Albania gazetarja Adela Radovani.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...