Plaçkitet ish- sanatoriumi i Shkodrës/ Vidhen dyer dhe dritare, dëmtohen aparaturat

Ish sanatariumi I shkodres ka rene pre e plackitjes nga persona te papergjegjshem
Dyert dhe dritaret janë vjedhur dhe shumë aparatura të cilat deri para pak kohe ishin në funksion janë dëmtuar.

 

Gjithashtu shumë dosje të ish pacientëve të shtruar në këtë spital ndër vite ndodhen në dorë të fatit në raftet e arkivave. Jashte kamerave banorët e zonës shprehen të shqetësuar, pasi thonë se godina është kthyer në ambientet përdorimi narkotikësh nderkohe prej shume kohesh kjo ndertes nuk as roje

Ndersa në dy raste është vjedhur edhe kabulli i një kompanie interneti, duke lënë gjithë zonën pa sinjal.

Spitali i vjetër i sëmundjeve të mushkërive në Shkodër kishte një kapacitet prej mbi 50 shtretër dhe godina e veçantë e ndërtuar në sistemin dikatorial i përshtatej specifikave shëndetësore të pacienteve.

 

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...