Ish-Zëvëndësministri i Kulturës kritikon bashkinë: Lulishtja pranë bashkisë e kthyer në një baltovinë

Ish-Zevendesministri i Kultures Zef Çuni, njeheresh arkitekt i njohur, ka kritikuar Bashkine Shkoder nder vite per keqmenaxhimin e hapesirave publike.Ai sjell shembullin e lulishtes, 20 meter larg Bashkise, ne mes te pallateve, i cili ka humbur çdo funksion.Çuni thote se ajo u ndertua 40 vite me pare me nje projekt shume te bukur, ndersa sot eshte kthyer ne nje baltovine.

Çuni shkruan:

GATI 40 VJET ME PARE PRANE BASHKISE SHKODER U NDERTUA SIPAS KETIJ PROJEKTI NJE LULISHTE MJAFT E BUKUR.
Sot e kthyer ne nje parkim, baltovine dhe zene me ndertime , megjithese ndodhet ne qender te qendres se Shkodres, vetem 20 m larg Bashkise, ndodhet jashte kontrollit te saj. Mendoni si e kontrollon pastaj territorin kjo Bashki nga Thethi ne Velipoje.

 

Permes nje postimi tjeter, arkitekti kujton se tani sapo ka perfunduar rikonstruksioni i “Pallatit te Kinezve” , por punimet jane skandaloze.

PALLATI I SAPO RIKONSTRUKTUAR PRANE BASHKISE SHKODER , MODELI SE SI NUK DUHEN BERE PUNET..A MUND TE IMAGJINOHET SI BEHEN RIKONSTRUKSIONET E NDERTIMET NE PERIFERI?

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME