Treni i udhëtarëve/ Shkodër, 13 javë çdo të martë drejt Laçit

Nga Merisa Gjoni

 

Duke nisur nga kjo e marte, date 14 mars, treni I linjes Shkoder-lac vihet ne funksion per udhetaret, kryesisht pelegrinazhet e kishes se shna ndout deri ne daten 13 qershor! Myzafer Liqeni, Kryetari I trenit, ben me dije se nisja eshte cdo tem arte ne oren 6:00, ndersa kthimi ne oren 13:oo !

 

Duke patur parasysh eksperiencen e viteve te shkuara, ku adoleshentet ne jo pak raste kane patur sjellje te dhunshme duke thyer edhe xhamat e trenit, kete vit drejtoria e hekurudhes, njesia durres, ka bere nje kerkese zyrtare drejt p;olicise vendore te shkodres qe te vihet ne dispozicion nje efektiv I uniformave blu per te patur udhetim te qete.

 

Pritet qe ne janar te vitit 2024 te nise puna per ndertimin e hekurudhes nga Vora deri ne han te hotit, ku shpejtesia nga 40 km ne ore qe eshte aktualisht ajo te behet 120 km ne ore! Gje e cila do rikthente vemendjen drejt udhetimit hekurudhor!

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Habit Bledi Mane: I kam bërë dhe një këngë Kiarës, e kam dashur!

Bledi Mane që prej daljes nga “Big Brother VIP”...

‘Nuk jam fanse e Luizit, por…’! Efi flet për raportin me konkurentin

Efi Dhedhes ishte e ftuar në emisionin “Më Lër...