Shkodër, problem për qytetarët rrugët e amortizuara/ Në lagjet e qytetit, gropa, baltë dhe ujë

Reshjet e rena gjate dites se sotme kane rikthyer ne vemendje situaten ne disa rruge dytesore ne qytetin e shkodres ku si shkak I amortizimit jane bere thuajse te pakalueshme pasi jane te mbushar me uje

Ne rrugen prane ish dekorit ne disa pjese te saj si shkak i gropave dhe mungeses se kanalizimeve uji ka bllokuar levizshmerine normale te banoreve te kesaj zone.

 

E njejat situate paraqitet edhe ne lagjen Salo Halili ku banoret shprehen te shqetesuar dhe kerkojne qe te nderhyhet per rikonstruksionin e rrugeve ne kete bllok pallatesh .Për shume lagje të Shkodrës, infrastruktura rrugore mbetet problem. Sidomos gjatë dimrit, banorët duhet të lëvizin mes ujit dhe baltës.

Nderkohe investimete ne infrastructure nga bashkia mungojne prej shume kohesh duke u kthyer nje fenomen shqetesues per qytetaret.

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...