Reperi shqiptar me 224 km/h me Ferrari, 400 mijë shikime! Të rinjtë imitojnë VIP-at dhe gjejnë vdekjen (Video)

Influencerët më të mëdhenj për rininë shqiptare janë padyshim reperët. Gjuha e egër e denigruese, fjalori i pisët i përdorur në tekstet e tyre dhe modeli që përcjellin tek të rinjtë, nguliten në mendjen e këtyre të fundit të cilët me çdo kusht duan t’u përngjajnë duke postuar në rrjetet sociale të njëjtat gjëra me idhujt e tyre.

 

Fama është përgjegjësi e madhe që duhet mbajtur mbi supe e duhet menaxhuar siç duhet për më tepër kur fansat që të suportojnë janë në moshën e adoleshencës. Por çfarë rruge merr ky fiksim i të rinjve me të famshmit, kur vetë këta të fundit promovojnë akte të rrezikimit të jetës së tyre që më pas kopjohen dhe merren shembull nga ndjekësit e tyre?

 

Përgjigja është aksidenti i ndodhur në mbikalimin e Saukut ku tre të rinj humbën jetën tragjikisht si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën drejtuesi i mjetit udhëtonte. Në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një video e reperit shqiptar Noizy të bërë virale në rrjetet sociale ku në TikTok ka marrë më shumë se 400 mijë shikime. Në këtë video reperi shihet teksa i jep me mbi 224 km/h Ferrarit të tij dhe një tjetër person i cili është pasagjer e filmon.

 

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME