BENET BECI VLERËSON KONTRIBUTIN E ZONJËS TEREZINA MARUBI

Deputeti i Partise Socialiste Benet Beci ka shprehur ngushellimet per ndarjen nga jeta te Zonjes Terezina Marubi. Ne nje postim ne rrjetet sociale, Beci kujton daten 10 maj te vitit 2016, kur u inagurua Muzeu Kombetar i Fotografise Marubi, ku e pranishme ishte edhe Zonja Terezina.

10 Maj 2016!
Inaugurohet Muzeu Kombëtar i Fotografisë Marubi, një shtëpi shumë e sigurt për arkivën e fotografive të Marubëve dhe fotografëve të tjerë shkodranë.
Një ditë e lumtur për zonjën Terezina të shikonte që më në fund arkiva e paçmueshme e dinastisë Marubi po merrte vëmendjen e kushtet që meritonte.”

Beci shkruan se Zonja Terezina me pasionin e modestine e saj, tregoi shume per familjen Marubi, qe e beri Shkodren te njihej ngado.

Më trishtoi lajmi i ndarjes së saj nga jeta, i kësaj zonje që me pasionin e modestinë e saj tregoi shumë për këtë familje, që e bëri Shkodrën të njihej ngado, e forcoi imazhin a saj si qendër arti e i dha historisë prova të jashtëzakonshme.
Lamtumirë zonja Terezina!
Faleminderit për gjithë sa dhatë. Do t’ju kujtojmë përherë me mirënjohje!”

 

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...