Avioni është plot, dikush duhet të zbresë, ja çfarë ndodhi me fluturimin nga Londra drejt Milanos (Video)

“Aeroplani peshon shumë, dikush duhet të zbresë” Kjo është kërkesa e çuditshme që dëgjuan pasagjerët e fluturimit Az227 të Ita Airways, që nisej nga aeroporti i Londrës, i operuar nga German Airways me destinacion Milano . Për të garantuar një ngritje të sigurt nga era shumë të fortë duhej që disa pasagjerë të zbrisnin.

 

Në bordin e fluturimit ishte edhe gazetari Gianluigi Nuzzi , i cili ndau atë që ndodhi në profilin e tij në Instagram dhe foli për “fantashkencë”. Nisur nga kushtet e pafavorshme atmosferike, u llogarit se pesha e tepërt arrinte në rreth 500 kilogramë. Karburanti shtesë i nevojshëm për t’u ngritur mbi rrokaqiejt e qytetit duhej të kompensohej nga zbritja e disa pasagjerëve.

 

Në fillim u mendua të liheshin të paktën dhjetë persona të zbrisnin. Propozimi parashikonte kompensim me vlerë 250 euro. Më pas, në fund, pas një negocimi të gjatë, u arrit një kompromis: gjashtë prej tyre zbriten në këmbim të kuponit dhe të gjitha bagazhet u hoqën nga kutia, për t’u hipur sërish në fluturimin e të nesërmes. Kështu avioni mundi të ngrihej me një vonesë prej tre orësh.

 

SHIKO VIDEON

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...