Nuk kanë fund gafat në Big Brother, banorja habit me deklaratën e papritur (Video)

Banorët e Big Brother VIP Kosova janë kthyer në personazhet më të komentuara në media rozë.

 

Pothuajse çdo diskutim dhe deklaratë e tyre merr vëmendje të madhe dhe njëjtë ka ndodhur edhe me një ‘gafë’ që Mbresa ka bërë së fundmit.

 

Banorët e BBVK kanë realizuar një ‘podcast’ në shtëpinë e famshme ku kanë folur rreth popullit shqiptar dhe për arritjet e disa prej emrave të njohur në botë.

 

Në një moment Mbresa ka folur edhe për përkrahjen që shqiptarët I ka dhënë artistes me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ndërsa teksa foli për këtë ajo tha se Kosova është shtet qe 23 vjet.

 

“Mendoj që si popull jemi shumë suportiv. E mbaj mend këngën e parë të Dua Lipës, i kam lexuar komentet dhe 80% kanë qenë të shqiptarëve. E suportojmë njëri-tjetrin shumë. Por, ne e kemi problem sepse kemi pritshmëri të larta, krahasohemi me Zvicrën. Ne jemi shtet qe 23 vjet”, ka thënë Mbresa ndër tjera.

 

Ajo ka ngatërruar shpalljen e Kosovës si shtet të pavarur që ndodhi më 17 shkurt të vitit 2008, që I bie saktësisht 15 vite më parë.

 

Kjo nuk është hera e parë që Mbresa bënë gafa të tilla, pikërisht në ditët e përvjetorit të pavarësisë ajo u pyet se çfarë kuptimi ka ngjyra e kaltër në flamurin e Kosovës dhe përgjigja e saj ishte se ato kanë të bëjnë me ujin, detin ose oqeanin.

 

SHIKO VIDEON

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME