Shkodër, mungon siguria në qarkullimin me biçikleta/ Të pedalosh me biçikletë në Shkodër është kthyer në një sfidë

Shkodra njihet si qyteti i biçikletave , shumë qytetarë e zgjedhin biçikletën si një mënyrë alternative ndaj përdorimit të makinës, por edhe për një stil jetese më të shëndetshëm.

 

Megjithatë, vitet e fundit numërohen shumë aksidente ku mjetet godasin perdoruesit e bicikletave , me pasoja shumë të rënda, deri edhe në humbje jete.

 

Problemi kryesor për përdoruesit e bicikletave , mbeten makinat që i bllokojnë korsite e tyre dhe kjo I detyron i detyron ato të futen vazhdimisht në korsitë e automjeteve në lëvizje, duke rrezikuar aksidente.

 

Qytetaret shprehen te shqetesuar per kete problematike e cila nuk po gjene zgjidhje prej shume kohesh. Një tjetër problem, mbeten dhe mungesa e parkingjeve të dedikuara, ndaj shpehere vendparkimi për biçikletat mbeten pemët ose shtyllat e ndriçimit.

 

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per bizneset jane rritja e cmimeve, mungesa e fuqise puntore e shume faktore te tjere qe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per...

Habit Bledi Mane: I kam bërë dhe një këngë Kiarës, e kam dashur!

Bledi Mane që prej daljes nga “Big Brother VIP”...