Kolegu gjeti qesen plot me Dollarë në koshin e mbeturinave, punonjësi rrëfen: U vuri flakën për t’u ngrohur

Rubrika “Pak Vëmendje” ka shërbyer këtë herë në turnin e natës të punonjësve që mbledhin mbeturinat. Moderatori i programit “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, Ardit Gjebrea i është bashkuar Tanit, Arianit dhe Orinelit, të cilët i kanë treguar proceset e punës së tyre.

 

Ndërsa janë ndalur për një pushim të shkurtër dhe për të ngrënë diçka, grupi nis të shkëmbejë një bisedë me moderatorin duke i treguar për gjëra të çmuara që gjenden në kazanët e mbeturinave. Tani nis të tregojë edhe një histori të disa viteve më parë ku një punonjësi i erdhi një mundësi e artë, por që i humbi prej paditurisë.

 

Ardit Gjebrea: Kështu varëse floriri, gjëra ka?

Tani: Po, kanë gjetur.

Ardit Gjebrea: Unaza?

 

Tani: Po, para ca vitesh një punëtor si puna e këtyre kështu një thes plot, qese të zezë me Dollarë. E mo, me Dollarë 100-sh, por s’i njihte se çfarë ishin.

Ardit Gjebrea: Na ngeli buka në gojë.

Tani: I pa kështu ai, por ishte dimër si tani, ftohtë dhe merr këto Dollarët, po s’i njihte se çfarë ishin, s’e kishte idenë fare dhe i hedh në zjarr për t’u ngrohur.

 

Ardit Gjebrea: S’kishte parë Dollarë ai?

Tani: Fare, s’e kishte idenë se çfarë ishin.

Ardit Gjebrea: E çfarë bëri?

 

Tani: Bëri zjarr, duke i hedhur brenda, duke u ngrohur, duke i djegur.

Ardit Gjebrea: Po kaq shumë Dollarë ishin?

Tani: Në qese të zezë pra.

Ardit Gjebrea: Dhe ngrohej me Dollarë?

 

Tani: Po dhe mori një tufë vetëm dhe i futi në xhep. Nja 5-6 mijë Dollarë. Shkon në shtëpi ky dhe i thotë shokëve “gjeta këto, çfarë janë këto? Si i gjete”, i thonë. “I gjeta në plehra. Po ku i ke? I hodha në zjarr për t’u ngrohur. Si i hodhe në zjarr, janë Dollarë. Si Dollarë, po sa Lekë bëjnë këto? 6 milionë Lekë. Si 6 milionë Lekë, unë kam hedhur 100 copë si puna e këtyre”. S’e mbajti dot Telebingon./tvklan.al

 

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per bizneset jane rritja e cmimeve, mungesa e fuqise puntore e shume faktore te tjere qe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Mbyllet per mungese klientele dhe stafi ‘Mrizi i Zanave’

Ne ditet e sotme problematika me e madhe per...

Habit Bledi Mane: I kam bërë dhe një këngë Kiarës, e kam dashur!

Bledi Mane që prej daljes nga “Big Brother VIP”...