ABSURDE, BASHKIA KERKON FOND EMERGJENCE PER GROPAT NE RRUGEN E DUKAGJINIT

Ne lidhje me protesten e mbajtur diten e sotme per rrugen e Dukagjinit ka pasur reagime te ndryshem e ndermjet tyre edhe qytetaret.

 

Ata ne reagimin e tyre shprehen se rruga duhet bere mepatjeter pasi eshte nje rruge nderlidhese mjaft e rendesishme.

 

Me heret ka qene edhe deputeti Benet Beci qe ka reaguar ne lidhje me kete kerkese te banoreve te Dukagjinit i cili eshte shprehur se:

 

Jemi duke parë të gjitha mundësitë për financimin e rrugës me Qeverinë Shqiptare dhe donatorë të huaj. Shpresoj që së shpejti do të kemi lajme të mira; kjo protestë sot vetëm më motivon shumë më tepër që rrugën të mund ta bëjmë realitet.

Benet Beci ne krye te Fshzh ka bere ne 2013 fazen e pare nga shkodra (ura e Mesit) deri ne Prekal 16 km. Ai beri dhe lidhjen e rruges nga Boga ne Qafe Thore e deri ne Theth. Me nderhyrjen e Becit qeveria sapo mbylli dhe nje segment tjeter te kesaj rruge nga Thethi per ne Nderlysaj.

 

Nderkohe nga ana tjeter i takon bashkise tashme qe prej rreth 30 vitesh nuk ka bere akoma dicka ne lidhje me kete rruge aq shume te kerkuar nder vite.

 

Ne foton me poshte kemi reagimin e shkodraneve.

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...