A ju kujtohet shahistja te filmi “Dy herë mat”? Si ka ndryshuar ajo sot dhe profesioni i saj i ri!

Rudinën tek filmi aq i dashur “Dy herë mat” me siguri të gjithë e mbajnë mend.

 

Ishte vajza që donte edhe “akullore, edhe çokollatë” dhe në fund fitoi ishte ajo që nga qyteti i saj ndaj kampionit më të madh shahut, në vendin tonë.

 

Por si duket “Rudina” pas kaq shumë vitesh?

 

Manjola Begolli ka mbaruar studimet për ekonomik dhe sot nuk është më aktore, por i është futur rrugës së biznesit.

 

Ajo pas shumë kohësh, ku edhe nuk është marrë më me aktrim, u rikthye në ekran, kur u bë pjesë e emisionit “Shiko kush luan”.

 

Manjola Begolli (vajza shahiste); ne kinokomedinë ku me humorin e saj godet mendjemadhësinë, mbivlerësimin e aftesive vetjake dhe mosbesimin për arritjet në punë shkencore të njerëzve të zakonshëm,

 

siç i quan sot Kryeministri Edi Rama, me modesti e këmbëngulje, pasion e dëshirë për profesionin e shkencën, arriti të turpërojë kampionin e madh.

 

 

“Benet Beci është i paparë”/ Luizi i rrëfen Kiarës si e ndihmoi deputeti në momentin e vështirë

Kryefjala e Big Brother, këngëtari Luiz Ejlli i cili shpesh thotë që është i djathtë, ka dhënë vlerësime maksimale për kandidatin e PS për...

Mungojnë fushat sportive publike, Herion Faslija: T’i biem rreth e përqark për të kërkuar një fushë sportive

Nje nder problemet e shumta ne qytetin e Shkodres qe prek sidomos femijet dhe te rinjte qe kane pasion sportin, eshte mungesa e kendeve...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME