QYTETARËT NË SHKODËR: LIRONI TROTUARET NË “RUS”! NUK KEMI KU KALOJMË

Nga Nereida Vitoja

 

Zaptimi I trotuareve është një problematikë e cila për sëritet vit pas viti në bashkinë Shkodër. Në lagjen “Rus” pronarët e subjekteve tregtare kanë bllokuar trotuaret me karrige, tavolina apo edhe stenda ku kanë vendosur frutat dhe perimet e ndryshme.

 

Qytetarët të pyetur nga Star Plus tregojnë se trotuaret e bllokuara janë një problem për ta.
Ata kërkojnë që bashkia Shkodër të marrë masa për zgjidhjen e këtij problemi.

 

Edhe më herët Star Plus ka pasqyruar situatën problematike që krijohet nga bllokimi I trotuareve në shumë zona të qytetit. Ndërkohë, aksionet e herë pas hershme të bashkisë Shkodër nuk kanë mjaftuar për t’I dhënë zgjidhje përfundimtare këtij fenomeni.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME