Më ushqeu një burrë mjekërbardhë’! Historia e pabesueshme e vajzës 6-vjeçare e cila u nxor nga rrënojat

Historia e një vajze 6-vjeçare të shpëtuar nga rrënojat e tërmetit në Hatay të Turqisë është bërë virale në mbarë botën.

 

Mediat turke kanë publikuar historinë 6-vjeçares, e cila tregoi se është ushqyer nga një burrë mjekërbardhë gjatë ditëve që ka qëndruar nën rrënoja.

 

E pyetur nga një gazetar nëse kishte pasur uri gjatë qëndrimit prej tre ditësh nën rrënoja, ajo u përgjigj duke thënë se kishte ngrënë.

 

Ajo çfarë e vërteton historinë e të voglës, është fakti se analizat tregojnë se trupi i saj ka pasur proteinat e nevojshme.

 

Tërmeti me magnitudë 7.8 ballë, goditi Turqinë juglindore dhe Sirinë veriore më datën 6 shkurt.

 

Sipas raportimeve, deri më tani kanë humbur jetën më shumë se 34 mijë persona, përfshirë Turqinë dhe Sirinë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...