Markata e Rusit, shumë nga shitësit i kanë braktisur tezgat këto ditë nga i ftohti

Kushtet e veshtira ne tregun e Rusit po i veshtireson edhe me shume aktivitetin tregtareve sidomos në këtë periudhë kohore kur temperaturat kanë shënuar ulje dhe pamundëson zhvillimin normal të veprimtarisë tyre, ndersa vihet re se shume nga shitesit i kanë braktisur tezgat keto dite për shkak të ftohtit .

Tregtarë, të cilët edhe në kushte ekstreme vazhdojnë që të punojnë, shprehen të indinjuar për shkak se shitja ka rënë dukshëm, ndërsa tregu nuk plotëson as kushtet minimale për tregti.Markata e Rusit shtrihet në një sipërfaqe prej 2000 metër katrorë në të shesin rreth 60 tregtarë të licensuar.

Tregtarët thujuase hasin veshtirese gjate gjithe vitit ne ushtrimin e aktivitetit te tyre, si ne ditet e ftohta ashtu edhe ato me reshje ndersa gjate stines se veres temperaturat jane shume te larte dhe mungesa e infrastructures eshte kthyer prej kohesh ne shqetesim per tregtaret te cilet kerkojne qe te nderhyhet per rikostruksionin e ketij tregu

Makina përmbyset në përrua, shpëtojnë mrekullisht dy vajza

Dy vajza shpetuan mrekullisht, pasi automjeti me te cilin udhetonin u permbys ne nje perrua. Aksidentj ndodhi paraditen e se henes ne rrugen drejt...

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë kontenierëve janë bërë pjesë e pandarë të cilat bashkëjetojnë me banorët e kësaj lagjeje. Aromat...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Plaçkitet ish- sanatoriumi i Shkodrës/ Vidhen dyer dhe dritare, dëmtohen aparaturat

Ish sanatariumi I shkodres ka rene pre e plackitjes...

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë...

Makina përmbyset në përrua, shpëtojnë mrekullisht dy vajza

Dy vajza shpetuan mrekullisht, pasi automjeti me te cilin...