Apeli për ndihmë nga familja Hasi në Postribë: Kemi nevojë për dru zjarri dhe ushqime

Një familje e varfër nga fshati Dragoç i Postribës bën apel për ndihmë në RTSH Shkodra. Familja e Sadik Hasit me 9 anëtarë mes tyre edhe gruaja e moshuar e shtëpisë e cila ndodhet e paralizuar në shtrat jeton në kushte të rënda ekonomike.

 

Këto ditë të ftohta dimri kanë sjellë më shumë vështirësi për këtë familje.Në kohën kur temperaturat shënojnë në minus gradë celsius, kësaj familjeje, pos ushqimit, veshmbathjeve dhe gjërave higjienike edhe drunjtë e zjarrit i mungojnë. E zonja e shtëpisë Nexhmija tregon për gjendjen e rëndë në të cilën ndodhen. Ajo apelon për ndihme nga institucionet përgjegjëse edhe nga kushdo që ka mundësi ti ndihmojë.

 

Temperaturat e ulëta , dhe ngricat e ditëve të fundit kanë krijuar probleme për gjithë por akoma më shumë probleme kanë krijuar për familjet e varfëra.Në Postribë ka edhe shumë familje të tjëra të cilat për shkak të nivelit të lartë të varfërisë dhe papunësisë trajtohen me ndihmë ekonimike mujore nga shteti.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...