Pas 31 orësh ekipi shqiptar në Turqi nxjerr nga rrënojat 4-vjeçaren: Dëgjuam ulërimat e saj edhe…

Forcat e kërkim-shpëtimit nga Shqipëria, të cilat kanë arritur në Turqi ditën e sotme për ti ardhur në ndihmë në këto ditë të vështira, kanë treguar se kanë mundur të nxjerrin një vajzë 4-vjeçare nga rrënojat.

 

Mjekja Aroxhena Mara, Shefi i Shtabit të FA, Arben Kingji dhe mjeku Ekton Reso kanë treguar se puna e tyre është shumë e vështirë, por që po mundohen të japin më të mirën.

 

Ata kanë qenë në detyrë edhe gjatë tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, por sipas tyre çdo operacion është krejtësisht i ndryshëm.

 

“Sot u gjet një fëmijë 4 vjeçar nën rrënoja, u dëgjuan ulërimat e saj. E shpëtuam pas 31 orësh”, tregojnë ata.

 

“Ekipi jonë arriti që të identifikojë një fëmijë, pastaj me bashkëpunimin e forcave turke e nxorrëm nga rrënojat”, kanë rrëfyer mes të tjerash.

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë kontenierëve janë bërë pjesë e pandarë të cilat bashkëjetojnë me banorët e kësaj lagjeje. Aromat...

Plaçkitet ish- sanatoriumi i Shkodrës/ Vidhen dyer dhe dritare, dëmtohen aparaturat

Ish sanatariumi I shkodres ka rene pre e plackitjes nga persona te papergjegjshem Dyert dhe dritaret janë vjedhur dhe shumë aparatura të cilat deri para...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...