Boriç i Madh, mbeturinat nuk pastrohen prej kohësh/ Banorët: Institucionet të marrin masa

Prej disa vitesh kanali prane segmenitit qe lidh fshatin Boriç I Madh në bashkinë Malësi e Madhe me rrugen kryesore Shkoder -Koplik vijon te jete I mbushur me mbeturina.

 

Mungesa e kontinierve si dhe mbushja e ketij kanali me mbeturina eshte kthyer ne nje shqetesim per banoret, te cilet kerkojne qe te merren masa nga bashkia per largimin e tyre si dhe te gjobiten personat qe hedhin mbeturina ne kete zone.

 

Pothuajse në të gjithë gjatësinë e tij ky kanal është i mbushur me mbeturina të ndryshme dhe papastërti të cilat duke mos u pastruar ndër vite janë grumbulluar aty duke e kthyer gati në një venddepozitim mbeturinash.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...