Temperatura ekstreme pas mesnatës sot, sa do të zbresë termometri në vendin tonë

Vendi është përfshirë nga temperatura ekstreme gjatë ditëve të sotme, të cilët pritet të vijojnë gjatë gjithë javës, ndërsa për momentin nuk raportohen probleme me qarkullimin apo furnizimin me energji elektrike.

 

AlbEu.com raporton se moti i ftohtë ka nisur që prej mëngjesit të sotëm duke bërë që temperaturat të zbresin nën zero thuajse në të gjithë vendin, ku edhe shkak të erës, ajri duket edhe më tepër i ftohtë nga sa është.

Temperatura ekstreme pas mesnatës

Temperaturat pritet të variojnë nga 3 gradë Celsius në zonat bregdetare deri në -15 gradë Celsius, në zonat malore. Temperaturat minimale pritet të kapen pak pas mesnate në Bulqizë dhe Librazhd ku parashikohet të zbresin pikërisht në -15 Gradë Celsius.

 

Sa i përket Tiranës, gjatë orëve të para pas mesnatës,temperaturat pritet të zbresin deri në -5 Gradë Celsius.

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo mbrëmje ishte falë Kiarës, e cila kishte kërkuar t’i bënte një surprizë Luizit.   Çifti pati mundësinë...

Makina përfundon në përrua, zbardhet çfarë ka ndodhur me dy vajzat e reja që ishin brenda automjetit

Shpëtojnë mrekullisht dy vajza teksa mjeti i tyre është përmbysur duke përfunduar në një përrua.   Dy të reja udhëtonin me një autoveturë në drejtim të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...