“Paratë vinin me çanta, kam pastruar 8 shtëpi të mbushura me lek”: dëshmia dhe fundοsja e ish zyrtares së shtetit

Pοlicia ka αrrestuαr mbrëmjen e së premtes ish zyrtaren Alda Klosi në banesën e së cilës dyshohet se në muajin dhjetor, u vodhën mbi 120 mijë euro dhe 30 mijë dollarë nga Rozeta Dobi, e cila punonte si pastruese në nje banesë të marrë me qera prej Klosit.

 

Në dëshminë e saj, ajo ka pretenduar se ka pastruar 8 shtëpi të mbushura me para. Pastruesja ka rrëfyer se νjedhjen e inskenoi “pasi Alda Klosi donte të ngarkonte me përgjegjësi burrin”, për shkak të mosmarrveshjeve mes tyre.

 

Së bashku me pastruesen, u ndalua dhe djali i saj Havier Dobi, i dyshuar se kishte bashkëpunuar me nënën e tij në grαbίtjen e shumës së parave dhe Havier Dobin.

 

Gazetari, Sokol Dema raporton se ajo që çoi në ndalimin e zyrtares Alda Klosi ka qenë pikërisht dëshmia më e fundit e pastrueses, Rozeta Dobi.

 

Kjo e fundit duket se ka pranuar “ofertën” e grupit hetimor për të lehtësuar pozitën e saj dhe të djalit, Havier dhe ka dëshmua se gjithçka ka ditur lidhur me paratë e marra në shtëpinë e zyrtares Alda Klosi.

 

Për pasojë, pas dëshmisë sa saj, e cila ndër të tjera ka deklaruar se në shtëpinë e zyrtares “ka parë shumë para në kuti”, ka bërë që policia e Tiranës t’i vërë prangat zyrtares.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...