FNSH kontroll “blic” shtëpisë në Lezhë, familjarët të tmerruar: Kanë prish gardhin dhe kanë hyrë brenda

Një grua me dy fëmijët e saj të mitur ne Dajç të Lezhës kanë përjetuar terror pasi banesa e tyre u kontrollua në mëngjes herët nga policia.

 

Kristina Gjinaj ka dëgjuar të bërtiturat e policisë dhe ka parë fëmijët e traumatizuar dhe të shtrirë për tokë, ndërsa blutë, qe pas ikjes se tyre ka mësuar se janë nga FNSH-ja e Shkodrës, që kanë tentuar të hyjnë nga dritaret duke dëmtuar edhe pronën e tyre. Pavarësisht frikës, ajo ka hapur derën duke u përballur me forcën e tyre, por pa i dhënë asnjë shpjegim për situatën e krijuar.

 

Pas largimit të policisë, ajo ka lajmëruar bashkëshortin që ndodhej si punëtor në Mal të Zi duke i kërkuar që të kthehej për shkak të frikës që kishin përjetuar dhe traumës që kishin fëmijët e tyre 14 dhe 16 vjeç.

 

Artan Gjinaj është kthyer menjëherë dhe ka kërkuar shpjegime, por që ende nuk i ka marrë. Ai thotë se nuk ka asnjë problem dhe se nuk e di arsyet e këtyre veprimeve që atij i janë thënë se janë të policisë, por pret shpjegime.

 

“Kanë prish gardhin dhe kanë hyrë brenda. Kanë dashur të thyejnë dritaren dhe kanë rrethuar vendin. Kanë kontrolluar sipër, dy dhomat e gjumit që i kam sipër. Kanë terrorizuar vajzën, gruan dhe djalin”, tha ai.

 

Kristina Gjinaj shpjegon situatën dhe tmerrin e përjetuar së bashku me fëmijët e saj nga disa njerëz me uniforma policie dhe të armatosur duke shtuar se ka konstatuar vetëm dhunën e ushtruar prej tyre për të hyrë brenda, por nuk mori asnjë përgjigje për veprimet e tyre.

 

Policia e Lezhës ka bërë me dije se nuk është ne dijeni dhe nuk ishin pjese e operacionit, por nuk ka saktësuar për arsyet e këtij kontrolli në banesë, kur brenda saj ndodhej vetëm një grua me dy fëmijët e saj të mitur

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...