Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje e reja nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi deklaroi se sipas vendimit të jurisë së madhe në SHBA, është kërkuar që ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal t’i konfiskohen komunikimet që ka pasur me kryeministrin Edi Rama dhe njerëz pranë qeverisë.
Në emisionin “Now” , Bumçi nënvizoi se gjithashtu është kërkuar që McGonigal-it t’i konfiskohen paratë dhe dhuratat që ka marrë.

 

“Në vendimin e jurisë së madhe, thuhet, të konfiskohet çdo komunikim, i McGonigal me qeverinë shqiptare, përfshirë Edi Ramën, por jo vetëm, edhe njerëz afër qeverisë. Çdo para dhe dhuratë që ka marrë prej tyre.

 

Nëse konfiskohen bisedat, paratë, dhuratat, çfarë je ti atëherë? Je pjesë e këtij hetimi. Pa Ramën dhe rusin, nuk ka korruptim të tij. Dy çështjet janë, rusi dhe Rama. Rama është 1 milion herë më i rëndë se rusi “, theksoi ai.

FERMENTIM, LAGJJA PLOT MBETURINA DHE PUSETA PA KAPAKË

Mospastrimi I mbeturinave por edhe depozitimi I tyre jashtë kontenierëve janë bërë pjesë e pandarë të cilat bashkëjetojnë me banorët e kësaj lagjeje. Aromat...

E gjeni dot kush është bukuroshja në foto? Sot njihet një si nga ish-banoret më të forta të Big Brother VIP Albania2

Ish-banorja e “Big Brother VIP2”, Tea Trifoni ka festuar së fundmi 24-vjetorin e lindjes. Teksa ka marrë urime të shumta nga miqtë, të afërmit,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...