VIJON DEGRADIMI I PEDONALËS SË MOLOS NË SHKODËR

Si në dimër ashtu edhe në verë pedonalia e Molos pranë Urës së Vjetër të Bunës mbetet një nga më të frekuentuarat në Shkodër.

 

Gjendja në të cilën ajo ka degraduar lë shumë për të dëshiruar. Për gjatë gjithë pedonales stolat janë pothuajse të gjithë të thyer pavarësisht se disa herë institucionet përgjegjëse kanë ndërhyrë për ti riparuar.

 

Sikur të mos mjaftonte vetëm kjo ajo që vihet re është se në të gjithë pedonalen ka vetëm një kosh për mbeturina duke bërë që qytetarët që kalojnë aty të hedhin mbeturinat në tokë ose në brigjet e liqenit. Qytetaret shprehen te shqetesuar per kete situate.

 

Nga ana tjëtër edhe projekti i Bypassit i lënë përgjysëm në pedonalen e Molos në qytetin e Shkodrës vijon të bllokojë pamjen e liqenit pasi një sasi e madhe zhavori prej vitesh vazhdon që të jetë aty duke e prishur imazhin e liqenit dhe të pedonales.

 

Makina përmbyset në përrua, shpëtojnë mrekullisht dy vajza

Dy vajza shpetuan mrekullisht, pasi automjeti me te cilin udhetonin u permbys ne nje perrua. Aksidentj ndodhi paraditen e se henes ne rrugen drejt...

Kiara i ikën natën nga krevati i Suitës, Luizi zgjohet dhe e kërkon: ja çfarë ndodhi + video

Kiara me Luizin po kalojnë ditët bashkë në një Suitë enkas për ta. Të shumta kanë qenë dinamikat mes tyre por kjo që ndodhi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...