Jo vetëm Ramën, gazetari i njohur nxjerr emra të tjerë politikanësh: McGonigal ka takuar Ilir Metën dhe zyrtarin e PD-së

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal, tashmë nën akuzë për korrupsion dhe pastrim parash ka vizituar vendin tonë dhe është takuar me politikanë të majtë por edhe të djathtë.

 

Gazetari Arber Hitaj tha në “Euronews” se nuk është vetëm kryeministri Edi Rama politikani shqiptar që ka takuar, ish-zyretarin e lartë të FBI-së.

 

Ai tha se edhe zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike, por dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e kanë takuar ish-shefin e kundërzbulimit në FBI.

 

“T’i ndajmë disa gjëra, zoti McGonigal deri në momentin që ka qenë shefi kundër zbulimit të New York-ut i FBI-së nuk ka takuar asnjë zyrtarë të këtyre niveleve në Shqipëri, pra kryetar bashkish. Janë takime që ai i ka bërë në momentin që ka lënë zyrën dhe ka dalë në pension, flasim pas vitit 2018 si individ privat.

 

Po, i ka takuar, por më herët ka takuar edhe zyrtarë të tjerë, kjo është ajo që nuk thuhet. Të paktën nga informacionet që unë kam, ka takuar dhe zyrtarë të Partisë Demokratike të nivelit të lartë, madje thuhet që ka takuar dhe vetë zotin Meta”, tha Hitaj.

Policia përgënjështron lajmin e vjedhjes në shkollën ‘Ismail Qemali’/ Disa nxënës kanë…

Ne lidhje me nje informacion qe qarkulloj paraditen e sotme ne media dhe portale se Shkolla ‘Ismail Qemali’ ne Shkoder kishte rene pre e...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në gjykatën e Sarandës por ajo kendon dhe muzike popullore. Pasi muziken e ka pasion.   Ajo shprehet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...