Luizin e duan shqiptarët, por ja pse po merr vazhdimisht dènime nga ‘Big Brother’

Luizi dhe Olta kanë thyer rregullat e shtëpisë. Ata folën për nominimet, një rregull ky që ndalohet nga Vëllai i Madh, të diskutohet në shtëpi.

 

Thjesht them që do nominoj këto persona. Arbana: Nuk lejohet, është e ndaluar. Olta: Unë vetëm momentin e fundit që fola për Diolën, isha pjesë e kësaj bisede.

 

Luizi dhe Olta u dë nuan nga Vëllai i Madh për thyerjen e rregullave. Big Brother vendosi që ata të kenë zero buxhet personal. Ndërsa banorët e tjerë, do të kenë buxhet të përgjysmuar.

 

Arbër: Unë mendoj se diskutimi i nominimeve është thelbësor në këtë lojë. Shpesh herë banorët nuk kanë treguar takt kur flasin për dikë aty brenda. Lojtarët nuk e kanë vrarë mendjen fare që kanë folur për nominimet. Ju sugjeroj që kjo gjëja të mos bëhet precedent.

 

Tea: Luizi ma tha hapur që do bëhet bashkë me Oltën, për të hequr tullën (Tean). Zhaklin: Më duken diskutime vanitoze. Ndonjëherë banorët duket sikur janë në pazar. Pse i tregoni stategjitë e tua brenda në shtëpi?

 

Luizi: Ti merre si të duash, ose si të vërtetë ose si strategji. Zhaklin: E para ju po thyeni rregullat. Tani po pyes, ju e keni stategji, apo jo? Ti në fillim hyre me çekiç në dorë, tani e ke përmirsuar imazhin tënd. Luizi: Është meritë e Kiarës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...