E BUJSHME/ Bëhuni gati për dimrin e vërtetë, meteorologët bejne paralajmerimin e fri kshem

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe gjatë fundjavës. Sipas PW-së, në fundjavë priten edhe reshje bore në viset malore.

 

Ditëve të ardhshme po parashihet të kemi mot më jostabil. Do të ketë më shumë vransira, e kohëpaskohe edhe të reshura shiu, që vende-vende mund të jenë paksa më intenzive. Në fundjavë viseve malore priten edhe të reshura bore.

 

Cilësia e ajrit mund të shënojë një përmirësim në këto kushte të motit dinamik. Indeksi i cilësisë së ajrit kalon edhe në vlera të pranueshme, por se herë herë mund të rritet edhe në vlera të dobëta, por jo shumë gjatë.

 

17.11 – Reshjet e shiut vazhdojnë lokalisht edhe orëve të mëngjesit. Ditën do të ketë intervale me diell por edhe vransira.

 

18.11 – Orëve të mëngjesit mjegull përgjatë ultësirave. Ditën kryesisht me vransira, e më vonë gjatë mbrëmjes priten edhe të reshura shiu.

 

19.11 – Kryesisht me vransira. Kohëpaskohe priten edhe reshje të dobëta shiu, që orëve të mbrëmjes edhe mund të jenë paksa më intenzive lokalisht.

 

20.11 – Kryesisht me vransira dhe reshje të dobëta shiu kohëpaskohe. Në vise malore vonë në mbrëmje priten edhe reshje bore.

 

21.11 – Kryesisht vranët dhe me reshje të dobëta shiu kohëpaskohe. Zonave malore edhe borë.

 

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 5C e 9C, e ato maksimale zbresin edhe në 12C e 14C ditëve të fundjavës, e të hënën deri në 8C.

 

Fillimisht frynë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-8m/s, e në fundjavë nga verilindja.

 

Shtypja atmosferike me tendencë të rënies edhe thellë nën vlera normale.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...