NDODH EDHE KËSHTU/ NË SHKODËR VAJZA 4-VJEÇE NË ADRESË TJETËR NGA FAMILJA, DENONCON BABAI

Nga Nereida Vitoja

 

Lazër Pepushaj është banori I fshatit Grilë, në bashkinë Malësi e Madhe I cili pretendon se zyra e gjendjes civile në njësinë administrative Gruemirë ka ndryshuar vendbanimin e vajzës së tij 4-vjeçare Aniela. Ai tregon se këtë problematike e ka kuptuar vetëm para 2 javësh, kur regjistroi lindjen e vajzës së tij të tretë, Leila.

 

Menjëherë ka reaguar edhe nënpunësi I gjendjes civile, Brikeno Hoti I cili sqaroi se pretendimet e Lazër Pepushaj nuk qëndrojnë pasi nuk ka bërë aplikim për ndryshim e adresës aktuale.

 

Pas diskutimit, Lazër Pepushaj pritet të bëjë aplikimin pranë E- Albania për ndryshimin e vendbanimit të vajzës së tij, në mënyrë që më pas nëpunësi I gjendjes civile të bëjë ndryshimin e kërkuar nga kryefamiljari.

 

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do të përfaqësohet me kandidatin e PD-së së Sali Berishës dhe koalicionit “Bashkë fitojmë”, Bardh Spahinë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Xhevdet Amuli: Nuk mbështesim Bardh Spahinë, PL e shkatërron PD

Në zgjedhjet vendore të 14 majit, qarku Shkodër do...

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Prill 2023 për të 12 shenjat e zodiakut

Dashi, horoskopi mujor nga Paolo Fox   Një energji e re...

Këngëtarja e njohur mbështet publikisht Luizin dhe ka një surprizë për banorin e “BBVA”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, ka dhënë së...