E pazakontë/ Dëbora ka arritur në 5 metra në këtë zonë të vendit tonë

Vijon situata e vështirë për shkak të motit në vendin e quajtur Tunelet Panoramike në aksin Qaf Thorë-Theth.

 

Ndërkohë, puna për hapjen e aksit rrugor po vijon, pavarësisht se është i bllokuar prej një jave dhe reshjet e dëborës janë të pandalshme Aksi Qafë Thore-Theth vijon të jetë i bllokuar nga dëbora, duke lënë në izolim edhe zonën e Thethit.

 

Prefektja e Qarkut Shkodër, Majlinda Angoni, thotë se po punohet për hapjen e rrugës, ndërsa vuri theksin te problematika me rënien e orteqeve…

 

Ndërkohë, inxhinieri i firmës kontraktuese, tregon se dëbora arrin deri në 5 m tek pjesa e orteqeve…

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...