Rama ka bërë korrupsion në zemër të Amerikës? Spartak Ngjela tregon se çfarë mund të fundosë kryeminstrinë: Çështja është më e vështirë se kaq

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në një intervistë televizive ka folur në lidhje me ngjarjen e fundit të cilat përfshijën kryeministrinë Edi Rama dhe ish-zyrtarin e FBI-së, ku tha se për tu hetuar rasti i fillimisht duhet denoncuar por kryeministri hetohet vetëm nga SPAK.

 

“Rama ka thënë e kam mik, problemi qëndron që e ka mik ai sot mund të thonte që nuk e njoh fare.

 

Prova. Është goditur një shef i lartë i FBI, duhet të presim çfarë do të thotë hetimi. Për tu hetuar në Shqipëri avokati Ngjela thotë se rasti duhet denoncuar.

 

Kryeministri Rama hetohet dhe gjykohet vetëm nga SPAK. Nuk ka nevojë për denoncim, ai është person i lartë, SPAK-u është i detyruar të hetojë por hetimet janë sekrete dhe nuk mund të fliten. Ka një SPAK i cili është i shkëputur dhe orientohet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, tha Ngjela.

 

Ngjela thotë se interesi amerikan është më shumë së interesi Shqiptar që të vendos, nuk mund të ngutemi. Çështja është më e vështirë se kaq.

I biri flirton me nënën e tre vajzave në BBV2? Alket Islami “vë duart në kokë”!

Një tjetër pikë diskutimi sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte pëlqimi i mundshëm që Diola dhe Xhonatan kanë ndaj njëri-tjetrit.   Ata janë...

Horoskopi 1 shkurt 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju në këtë fillim muaji

Dashi   Forconi veten psikologjikisht për të pohuar dëshirat tuaja. Hëna nga shenja e komunikimit të Binjakëve sot sjell komunikime të mrekullueshme që ju bëjnë vigjilentë....

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...