Kërcënoi me jetë djalin e mitur të kryeministrit Edi Rama, arrestohet Ivzi Hoxha

Ivzi Hoxha ka rënë në prangat e policisë pasi në një emision televiziv kërcënoi me jetë djalin e mitur të kryeministrit Edi Rama.

 

Gjatë transmetimit live, Hoxha është shprehur me fjalë kërcënuese ndaj djalit të Ramës,Zahos, duke shprehur revoltë për shkak të prishjes së banesës së tij në zonën e 5 Majit për shkak të projektit të ndertimit të banesave sociale.

 

Arrestimi i Hoxhës është bërë tre ditë më parë, ndërkohë Prokuroria kishte kërkuar për të masën e sigurisë “Arrest në burg” me afat 15 ditor, por Gjykata e Tiranës caktoi ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

 

Gjatë marrjes në pyetje Hoxha i penduar është shprehur para trupës gjykuese se ai kishte dalë për të protestuar për të drejtat e tij dhe ka thënë ato fjalë.

 

Ai thekson se nuk ka pasur qëllim të kanosë kryeministrin dhe familjen e tij.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...