VIDEO/ Në kushte ekstreme, djali i ish-policit në shtyllë për rikthimin e energjisë në Theth

Vendi jonë prej disa ditësh është përfshirë nga një mot i ftohtë dhe me reshje shiu e dëbore, i cili në një pjesë të mirë të territorit të vendit ka sjellë probleme me përmbytje, e në disa pjesë të tjera me bllokime për shkak të dëborës.

 

Në të gjithë vendit forcat përkatësa janë “ngritur në këmbë” për t’i ardhur në ndihmë njërëzve në nevojë.

 

Një prej tyre është edhe Aleks Nika, djali i një ish-polici i cili punon elektricist në Njësinë Administrative Shalë.

 

Nika punon në kushte ekstreme për rregullimin e problemeve dhe rikthimin e energjisë elektrik në fshatin Theth, ashtu sic shihet edhe në pamjet e sigurara nga ABC News. r.t/abcnews.al

 

SHIH VIDEON KETU

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...

I biri flirton me nënën e tre vajzave në BBV2? Alket Islami “vë duart në kokë”!

Një tjetër pikë diskutimi sot në “Ftesë në 5”...