Kryeministri Edi Rama dhe familjarët e të vrarëve në 21 Janar, vendosin lule në bulevard

Kryeministri Edi Rama dhe familjarët e katër protestuesve të vrarë më 21 Janar 2011, kanë vendosur lule në pllakatat përkujtimore në bulevard.

 

Sot, Faik Myrtaj, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Hekuran Deda janë “Dëshmorë të Atdheut.

 

Në ceremoninë që zhvillohet çdo vit përpara Kryeministrisë, merrnin pjesë dhe deputetë e ministra të Partisë Socialiste.

 

 

Më herët, ministrja Elisa Spiropali i ka bërë thirrje drejtësisë në emër të qeverisë shqiptare që të rihapë hetimet për katër vrasjet nga dora e shtetit. Ajo ju referua përgjimeve dhe transkripteve të Gardës të asaj dite, të publikuara nga gazetari Artan Hoxha, ku jepej urdhër për zjarr.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Surprizon Balina Bodinaku: Olta Gixharin e shoh fituese të Big Brother VIP

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot...

Ky eshte bashkeshorti i Diola Dostit mjeku i i njohur Kosovar. Foto

Diola Dosti është nutricionistja e njohur shqiptare, që u...